Oblíbené

19.05.2024

Dnes má svátek Ivo a zítra Zbyšek

Islámský stát oznámil dobytí Ramádí i s velkou vojenskou základnou

Islámský stát (IS) v neděli oznámil, že dobyl celé město Ramádí a iráčtí vojáci z něj utekli. Iráčtí představitelé to přiznali, uvedla v pondělí BBC, ale americké ministerstvo obrany to odmítlo potvrdit s tím, že je příliš brzo na definitivní vyjádření, protože se situace stále mění.

Hledaného nebezpečného pacienta z Kroměříže našli na Slovensku novináři

Pacienta psychiatrické kliniky v Kroměříži Metoda Gašpera (20) v neděli zadržela slovenská policie, následně by měl být eskortován do České republiky. Gašper je obviněn ze znásilnění, v sobotu se nevrátil včas z vycházky a česká policie po něm začala pátrat.

Rychlíky z Tallinnu do Moskvy končí, ani do Petrohradu už nejezdí

Rychlíky spojující estonskou metropoli s ruským hlavním městem končí. Poslední vyjede v pondělí kvečeru z Moskvy a do Tallinnu dojede v úterý dopoledne. Důvodem je napětí mezi Ruskem a Estonskem a s tím související pokles ruských turistů.

Proslulý horolezec a dobrodruh Potter se zabil při skoku v Yosemitském parku

V Yosemitském národním parku v Kalifornii zemřel v sobotu známý horolezec a extrémní sportovec Dean Potter (43) spolu s dalším mužem. Oba se pokusili ve speciálním obleku wingsuit o seskok ze skalního výběžku Taft Point v nadmořské výšce 2300 metrů.

Islámský stát oznámil dobytí Ramádí

Islámský stát (IS) v neděli oznámil, že dobyl celé Ramádí a iráčtí vojáci z něj utekli. Mluvčí Pentagonu Elissa Smithová připustila, že IS získal v bojích a centrum provincie Anbár výhodu a slíbila americkou pomoc iráckým silám v případě pádu Ramádí.

V Texasu po sobě stříleli motorkáři, devět mrtvých

Devět mrtvých a téměř dvě desítky zraněných si vyžádala nedělní přestřelka v baru a na jeho parkovišti v areálu nákupního centra v texaském městě Waco. Po sobě stříleli členové několika soupeřících motorkářských gangů, sdělila podle tiskových agentur místní policie. Všichni mrtví a zranění patří mezi členy gangů, dodaly úřady později.

Rychlíky z Tallinu do Moskvy končí, do Petrohradu už nejezdí, ubylo turistů

Rychkíky vlaky spojující estonskou metropoli s ruským hlavním městem končí. Poslední vyjede v pondělí kvečeru z Moskvy a do Tallinnu dojede v úterý dopoledne. Důvodem je napětí mezi Ruskem a Estonskem a s tím související pokles ruských turistů.

Okřídlení muži se zabili v Yosemitském parku

V Yosemitském národním parku v Kalifornii zemřel v sobotu známý horolezec a extrémní sportovec Dean Potter (43) spolu s dalším mužem. Oba se pokusili ve speciálním obleku wingsuit o seskok ze skalního výběžku Taft Point v nadmořské výšce 2300 metrů.

Počítačový expert ovládl systémy letadla, změnil dokonce směr letu

Americký počítačový vývojář se dokázal nabourat do systémů dopravního letadla a ovlivnit i směr jeho letu. Vyplývá to z žádosti agenta FBI o vydání zatykače na technika Chrise Robertse z bezpečnostní počítačové firmy One World Labs, informoval server Wired.com.

Uprchlíci na lodi u Indonésie bojovali o poslední jídlo, až sto jich zahynulo

Uprchlíci zachránění z potápějící se lodi u Indonésie vypověděli, že při bojích o poslední zbytky jídla na palubě přišlo o život na 100 lidí. V plavidle prý panovaly zoufalé podmínky. Tři běženci nezávisle na sobě pro BBC popsali, jak byli kvůli jídlu lidé ubodáváni, věšeni a házeni přes palubu.
Averz: Zprávy Ze zahraničí
Ptejte se